Szynowanie rozchwianych zębów

Włókna szklane

Rozchwianie zębów nie skazuje nas na ich utratę. Dzięki zastosowaniu taśmy z włókna szklanego można je zszynować, co spowoduje, że są ze sobą zblokowane na stałe, a to natychmiast eliminuje ich ruchomość.

Rozwiązanie to jest bardzo estetyczne, bo taśmę z włókna szklanego przykleja się do zębów od tyłu, a więc wie o tym tylko użytkownik. Szyna jest przy tym praktycznie niewyczuwalna w ustach, bo jest płaska.

Zęby preparuje się bardzo oszczędnie, wykonując w nich tylko płytki rowek, w który szynę się wkleja.

Takie rozwiązanie pozwala na wieloletnie zachowanie własnych zębów nawet przy zaawansowanej paradontozie, a więc chroni pacjenta przed protezą czy koniecznością implantowania.

Warunkiem założenia szyny jest dokładne oczyszczenie zębów z kamienia, sanacja czyli wyleczenie dziąseł z zapalenia oraz zmiana nawyków higienicznych pacjenta. Otrzymuje on dokładny instruktaż higieny jamy ustnej oraz zostaje zmotywowany do częstszych wizyt kontrolnych, w tym higienizacyjnych.

 

zobacz także: Właściwości włókien szklanych Odbudowa zęba na włóknie szklanym Mosty na włóknie szklanym Włókna szklane w ortodoncji