Wizyty adaptacyjne dzieci

Leczenie dzieci

Dziecko powinniśmy oswajać z fotelem stomatologicznym i lekarzem stomatologiem stopniowo. To, jaki będzie ten pierwszy kontakt z gabinetem, będzie miało kluczowe znaczenie w późniejszym postrzeganiu wizyt przez młodego człowieka.

Dużym błędem jest przyprowadzenie dziecka dopiero wtedy, gdy ząb jest zniszczony i boli. Należy małego pacjenta umówić znacznie wcześniej - na wizytę adaptacyjną. Odwiedziny będą przyjemne, a ewentualna późniejsza konieczność leczenia łatwiejsza do zniesienia w miejscu, które dziecko już zna i akceptuje.

Podczas wizyty adaptacyjnej pokazujemy dziecku gabinet, fotel, dajemy zapoznać się z działaniem dmuchawki, pokazujemy wałeczki i inne akcesoria. Zawsze też wykonujemy jakiś drobny zabieg - oprócz przeglądu, również np. fluoryzację kontaktową lub lakowanie, tak aby dziecko poznało, na czym nasza praca polega.

Jeśli zajdzie potrzeba leczenia zęba, to staramy się wykonać je w czasie kolejnej wizyty; wtedy dziecko przychodzi już w znajome miejsce z pozytywnym nastawieniem.

 

zobacz także: Dlaczego warto leczyć zęby mleczne Lapisowanie (impregnacja) zębiny Lakowanie zębów Lakierowanie zębów Wypełnianie zębów mlecznych Zęby mleczne vs zęby stałe Leczenie kanałowe u dzieci Usuwanie zębów mlecznych Aplikacja fluoru u dzieci Zapobieganie próchnicy u dzieci