Licówki porcelanowe

Protetyka

Licówki porcelanowe to cieniutkie płatki porcelany, przyklejane na powierzchnie przednie zębów, poprawiające estetykę uśmiechu. Są wykonywane indywidualnie w pracowni protetycznej.

Porcelana jest materiałem o doskonałej estetyce, pięknym połysku, trwałym, daje też dużą stabilność koloru.

Przed wykonaniem licówek należy ząb przygotować, zdejmując warstwę szkliwa o grubości od 0,3 do 0,5 milimetra. Po przygotowaniu zęba lub zębów, dentysta wykonuje wycisk tkanek, a na tej podstawie technik przygotowuje cieniutkie płatki porcelany w kolorze wcześniej ustalonym z pacjentem.

Ostatnim etapem jest przyklejenie porcelany do przygotowanej powierzchni zęba przy użyciu nowoczesnego, adhezyjnego cementu.

Za pomocą licówek możemy skorygować kolor zębów, diastemy, niewielkie wady zgryzu, takie jak przesunięcia zębów względem płaszczyzny czołowej, zęby zrotowane, starte, ale także zęby z przebarwieniami, których nie daje się usunąć przy pomocy zabiegu wybielania.

 

zobacz także: Protetyka - klucz do pełnego uśmiechu Materiały stosowane w protetyce Wkłady i nakłady koronowe Korony protetyczne Wkłady koronowo-korzeniowe Mosty protetyczne Mosty AET Protezy szkieletowe Protezy acetalowe Protezy kombinowane (bezklamrowe) Protezy akrylowe Mikroprotezy Protezy natychmiastowe Proteza - i co dalej?