Implanty - dla kogo?
Implanty

Implant jest najdoskonalszym sposobem uzupełnienia właściwie w każdym przypadku.
Najprostszą sytuacją kliniczną jest brak pojedynczego zęba. Przez wiele lat najlepszym sposobem na uzupełnienie takiego braku był most protetyczny, jednak jego wykonanie wiązało się z koniecznością oszlifowania zębów sąsiednich. Wszczepienie implantu nie wymaga takiej ingerencji - zęby sąsiednie pozostają nienaruszone.
Inną sytuacją są braki skrzydłowe, a więc braki ostatnich zębów trzonowych, gdzie wykonanie mostu w ogóle jest niemożliwe. Wtedy oprócz implantu mamy do wyboru jedynie protezę ruchomą, co wiąże się z gorszym komfortem.
Jeszcze inną ważną funkcją implantów jest stabilizacja protez całkowitych przy bezzębiu. Protezy te, jak wiadomo, opierają się w całości na dziąśle, co wiąże się z ich słabą stabilizacją. Wszczepienie kilku implantów stabilizuje protezę i rozwiązuje ten problem.
To tylko kilka z możliwych sytuacji klinicznych, gdzie wszczepienie implantów znajduje uzasadnienie. W każdej indywidualnym przypadku pomagamy znaleźć optymalne, najbardziej korzystne dla pacjenta rozwiązanie.
zobacz także: Co to jest implant? Budowa implantu Etapy leczenia implantologicznego Planowanie leczenia implantologicznego Przygotowanie do implantacji