Budowa implantu

Implanty

implanty

Implant zębowy składa się z kilku części.

Część poddziąsłową stanowi tytanowy wszczep umieszczony na stałe w kości szczęki lub żuchwy.
Jest to sztuczny korzeń, który po koniecznym okresie gojenia, na stałe łączy się z kością w procesie osteointegracji. Dzięki temu jest on stabilny niczym własny korzeń zęba.

Z częścią naddziąsłową tytanowy wszczep jest połączony przy pomocy łącznika, który z jednej strony jest doń przykręcany, a od góry stanowi filar dla części naddziąsłowej – korony. Łącznik może być wykonany z metalu lub dwutlenku cyrkonu, w naszym gabinecie najczęściej wykonujemy łączniki indywidualne po to, żeby zapewnić jak najlepsze ich dopasowanie do dziąsła, co daje najlepszy efekt estetyczny, a precyzja pracy jest największa.

Na łączniku przykręca się lub cementuje koronę protetyczną, która wykonana jest z porcelany w indywidualnie dobranym kolorze. Podbudową dla porcelany jest metal lub dwutlenek cyrkonu. Korona dopasowana jest kształtem i barwą do sąsiednich zębów, tak by uśmiech był harmonijny.

zobacz także: Co to jest implant? Implanty - dla kogo? Etapy leczenia implantologicznego Planowanie leczenia implantologicznego Przygotowanie do implantacji